İYİ Parti ilçe adaylarını açıkladı: Aralarında İstanbul da var

Son dakika haberi: Partisinin grup toplantısında konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul’un Arnavutköy, Maltepe ve Güngören ilçeleri için belediye başkan adaylarını açıkladı. 

İYİ Parti Arnavutköy’de İsmail Yaşar’ı, Maltepe’de Ramazan Uğural’ı, Güngören’de ise Pelin Sellitepe Turan’ı aday gösterecek. 

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde Sadık Güvenç, Karamürsel ilçesinde de Mehmet Baş aday olacak. 

İYİ Parti’nin Erzurum Yakutiye adayı Fatih Güney, Isparta Şarkikaraağaç adayı ise Cemil Çiçek olacak.

İYİ PARTİ’DEN CHP’YE ÇOK NET MESAJ: HİÇBİR DEĞİŞİKLİK… 

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, seçildikten sonra ittifak hakkında yaptığı açıklamada, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’le konuşabileceğini söylemişti. CHP’deki lider değişiminin, İYİ Parti’nin masaya yeniden dönmesiyle sonuçlanacağı şeklinde yorumlar da yapılmıştı. Ancak İYİ Parti cephesi bu iddiaları reddetmişti. 

İYİ Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Buğra Kavuncu da bugün T24’ten Eray Görgülü’ye yaptığı açıklamada 81 ilde aday çıkarma kararıyla ilgili, “Hiçbir partideki yönetim değişikliği bu kararı etkilemeyecektir. Bizim çizgimiz net. Biz milletimizin önüne 25 yıldır 2 kutuplu 2 ana eksen arasında olan kavgada üçüncü bir yeni alternatif milletimizin önüne koymak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x