Oğlunun kavga eden çocuğun babasını vurmuştu… Cezası belli oldu!

Bursa 8. Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakkında ‘kasten öldürmek’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapsi istenen İbrahim Çağan (37), son kez hakim karşısına çıktı.

Oğlunun tartıştığı çocuğun babası Ömer Şehzade’yi tabanca ile vurarak öldürmekle suçlanan sanık İbrahim Çağan, maktul Şehzade’nin kendisine tokat attığını belirterek “Kendimi savunmak için havaya ateş etim. Suçsuzum” dedi.

Müşteki ve taraf avukatlarının hazır bulunduğu mahkeme heyeti kısa bir aranın ardından kararını açıkladı. ‘Kasten öldürmek’ suçundan önce ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan sanık Çağan’ın cezasına haksız tahrik indirimi uygulayan mahkeme heyeti önce 24 yıla ardından da iyi hâl indirimi uygulayarak 20 yıla hüküm kıldı.

NE OLMUŞTU?

Olay, 9 ay önce merkez Nilüfer ilçesi Akçalar Mahallesi’nde meydana geldi. Aralarında çocuklarının tartışması sebebiyle husumet bulunan Ömer Şehzade (35) ile İbrahim Çağan (37) yolda karşılaştı. İkili birbirlerini görünce yeniden tartışmaya başladı.

Tartışma kısa sürede kavgaya dönüşürken Çağan, belindeki tabanca ile Ömer Şehzade’ye ateş açtı. Göğsüne isabet eden kurşunlar ile Şehzade kanlar içerisinde yerde kalırken, İbrahim Çağan ise olay yerinden hızlıca uzaklaştı.

Kardeşi tarafından kendi aracıyla Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırılan Ömer Şehzade, doktorların tüm müdahalelerine rağmen hayatını kaybetti. Olaydan hemen sonra çalışma başlatan polis, İbrahim Çağan’ı tabancayla birlikte kıskıvrak gözaltına aldı.

Emniyetteki işlemleri sonrası adliyeye sevk edilen zanlı, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x