Karamollaoğlu ‘Türkiye’den İsrail’e gemi gidiyor’ dedi, kendi ilçe başkanını unuttu

  • HABER7

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, merhum Başbakan Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın anma töreni ve belediye adayları tanıtımında konuştu. Karamollaoğlu, Türkiye’nin özel sektör eliyle İsrail’e ihracat yapmasıyla ilgili tepki sözleri sarf etti.

SENİN LİMANINDAN KALKAN GEMİLER İSRAİL’İN KARNINI DOYURUYOR

Karamollaoğlu, “Dünyanın en büyük vahşetini Gazze’de seyrediyoruz. Maalesef seyretmekle yetiniyoruz. Ellerinde güç olanlar iktidarda bulunanlar ‘kınıyorum’ diyor. Senin lafla kınamanın ne faydası var. Allah aşkına, insanlar katlediliyor. Senin her gün limanlarından kalkan gemiler o katliamı yapanlara silah taşıyor, malzeme götürüyor, karınlarını doyuruyor. Arkasından da kınıyormuş hadi oradan. Sen kim, bu mücadeleyi yürütmek kim? İçinden geçtiğimiz dönem herhalde dünya siyasetinde ender rastlanan bir dönem. Hakikaten idrak etmekte acziyet içine düşüyorum. İktidar niye miting yapar yahu. İktidar kendi iktidarsızlığının farkına vardığı için mi olacak miting yapalım diyor. Vay aciz insanlar vay. Bu acziyet içine düşenler ülkemizi ayağa kaldıramazlar.” dedi.

İSRAİL’İ BESLEYEN GEMİLERİ KİM KALDIRIYOR?

Terör devleti İsrail’in Gazze’deki soykırım saldırıları nedeniyle bu ülkeyle ticari ilişkilerin kesilmesi çağrısında bulunan Saadet Partisi’nde Erdemli İlçe Başkanı Nurbaki Şahin’in İsrail’e gıda ürünü ihraç ettiği ortaya çıkmıştı.

Saadet Partisi yöneticisi Nurbaki Şahin’in 7 Ekim saldırılarının sonrasında İsrail’e ticaretini sürdürdüğü öğrenilmişti.

SP’li Şahin’in sahibi olduğu Aysima Gıda Tarım Hayvancılık Tekstil İnşaat Ticaret Sanayi Limited Şirketinin İsrail’e sattığı domates, limon gibi gıda ürünlerinin satışa sunulmadan önce göçmen işçiler tarafından İsrail markalarına ait kasalara yerleştirildiği belirtilmişti.

Skandalın patlak vermesi üzerine Nurbaki Şahin’in ilçe başkanlığı görevinden alındığı açıklanmıştı.

Soykırımcı İsrail’e gıda ürünü ihraç eden Nurbaki Şahin’in, SP lideri Karamollaoğlu’nu övdüğü sosyal medya paylaşımları hala hesaplarında duruyor. Onlardan bir tanesinde Şahin, Karamollaoğlu için “Rabbim yolunu  açık etsin Bilge Başkan” ifadesini kullanıyor.

 

Şahin’in Karamolloğlu ile birlikte çektirdiği fotoğraflar da yine sosyal medya hesaplarında yer almaya devam ediyor.

Karamollaoğlu’nun, SP’li Nurbaki Şahin örneğinde olduğu gibi özel firmaların İsrail’e gerçekleştirdiği ihracat üzerinden bu firmalara değil de iktidara yüklenmesi manidar karşılanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x