Hayranları Müslüm Gürses anısına 1500 kişilik pilav ve lokma dağıttı

Bornova Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen etkinlik öncesinde alana, Müslüman Gürses’in fotoğrafının da yer aldığı “Unutmadık, unutmayacağız, unutturmayacağız. Mekanın cennet olsun Müslüman Baba” yazılı pankart asıldı.

Etkinlik sırasında Müslüman Gürses’in şarkıları çalındı. Sanatçının hayranlarından kebap ustası Mehmet Kara, koleksiyonunda yer alan posterlerle kasetleri alanda sergiledi.

Kendisini “Radikal Müslümancü” olarak adlandıran Mehmet Kara, sanatçıya olan sevgisinin ilkokul yıllarında başladığını belirtti.

Gürses’i ölüm yıl dönümünde her zaman yad ettiklerini kaydeden Kara, “Hayranları olarak Müslüman Baba’yı her sene 3 Mart’ta kabrine gidemezsek burada anıyoruz. Müslüman Gürses denince bizim aklımıza gelen tek şey; sanat dünyasında arabeskin, müziğin babası, Türkiye Cumhuriyeti’nin en büyük yorumcusu. Onu hep seveceğiz.” diye konuştu.

Etkinliğin masraflarını kendisinin karşıladığını belirten Kara, “11 ay babayı dinle, 1 ay babaya çalış. Unutmadık, unutturmayacağız. Ölümüne Müslüman Baba, tek aşk Müslüman Baba.” ifadesini kullandı.

Katılımcılardan Nilgün Tirolar ise Müslüman Gürses’in kendisi için çok özel bir yere sahip olduğunu belirterek, “Müslüman Baba benim için yaşanmış anıların dile gelmiş sözleridir. Onu dinleyerek hayatı yaşıyorum. Geçmişteki acılarımı onu dinleyerek paylaşıyorum. Bugün onun ruhuna elimizden geldiği kadar hayır yapıyoruz. Hayrımız onun ruhuna değsin.” dedi.

Anma için İstanbul’dan İzmir’e gelen Mustafa Çetin de sanatçıya duyduğu özlemi ve hayranlığı dile getirdi.

Etkinliğin sonunda hayranları,Müslüman Gürses’in şarkılarını seslendirdi.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x