‘Deprem kahini’ diye anılıyor, yeni bir iddia ortaya attı, yer belirtti, 48 saat süre verdi

Kahramanmaraş’ta meydana gelen iki büyük depremi günler öncesinden şans eseri tahmin eden ve 6 Şubat itibariyle ‘Deprem Kahini’ olarak anılmaya başlanan Frank Hoogerbeets, daha sonraları sık sık dünya ülkelerinde beklediği depremler hakkında tahminlerde bulundu.

Avustralyalı gökbilimci Frank Hoogerbeets, Ay, Güneş ve diğer gezegenlerin dünyada meydana gelen depremleri tetiklediğini öne sürüyor. Sık sık televizyon programlarına da çıkarak yaptığı hesaplamaları aktaran Hoogerbeets, Youtube kanalı üzerinden deprem beklediği yerleri sık sık paylaşıyor.

EN AKTİF FAYLAR İÇİN YAPTIĞI TAHMİNLER BİLE TUTMUYOR

Hoogerbeets’in deprem beklediği yerler genellikle dünyanın zaten hali hazırda en aktif faylarının olduğu bölgeler… Hatta bazen bu faylarda olmasını beklediği depremler bile gerçekleşmiyor. Öyle ki gezegen geometrisindeki hassas kümelenmenin yeryüzünde çok büyük bir sismik aktiviteye yol açacağını savunan Hoogerbeets, mega deprem için Kamçatka Yarımadası ve Kuril Adaları’nda sık sık deprem beklediğini söylüyor.

‘ÖZEL BİR YAZILIM GELİŞTİRDİM’ İDDİASI

Sosyal medyada birçok kullanıcı kendisine ‘deprem uzmanı’ diyen birinin nasıl böyle tahminlerde bulunduğuna anlam veremezken Hoogerbeets, özel bir yazılım geliştirdiğini ve araştırmalarını bu yazılım üzerinden yaptığını iddia etti.

YENİ İDDİA: 48 SAAT SÜRE VERDİ

Hoogerbeets, son olarak Pakistan için tahminlerde bulundu. 230 milyon nüfuslu ülkede iki gün içinde yıkıcı bir deprem beklediğini ileri süren Hoogerbeets, bu tahminini deniz seviyesi ve atmosferdeki elektrik akımlarının artışa geçtiğini gözlemlediği için paylaştığını belirtti. Pakistan Meteoroloji Dairesi, iddialarla ilgili bir açıklama yapmadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x