3 Analistten Altcoinler İçin Uyarı: Düzeltme Geliyor!

Analistler altcoinler için potansiyel piyasa düzeltmelerine bakarken Bitcoin’in rallisi sona eriyor olabilir. Bununla birlikte, çoğu kişi momentum ve duyarlılığın olumlu olduğu ve trendin yukarı yönlü olduğu konusunda hemfikir. Glassnode analisti “Checkmate” 5 Aralık’ta piyasadaki potansiyel geri çekilme hakkında yorum yaptı. Özellikle, “Bitcoin yakın vadede konsolide olmazsa [ya da] düzeltme yapmazsa şaşırırım” dedi.

Bitcoin ve altcoinler için düzeltme yakın mı?

Analist, birkaç ay dinlenmenin “yatırımcı maliyet tabanlarının Gerçek Piyasa Ortalama Fiyatının üzerine yeniden alışmasına izin vereceğini” de sözlerine ekledi. Ayrıca, piyasanın bu yıl şimdiye kadar %20’den fazla geri vermediğini, bunun da “kalıcı ve güçlü spot talep anlamına geldiğini” söyledi. Bir önceki boğa piyasasında %60’ı aşan düşüşler görülmüştü, ancak bu boğa döngüsünde henüz böyle bir durum yaşanmadı. Bunların boğa piyasası düzeltmeleri olduğu ve genellikle bir önceki zirveye göre %80’den fazla düşüş gösteren ayı piyasası dipleri olmadığı unutulmamalıdır.

JRNY Crypto, 767 bin X takipçisine son boğa piyasasından önce büyük bir çöküş / düzeltme olduğunu hatırlattı.  “Şu anda Kripto piyasasında işler hızlı ilerliyor, ancak 2019’da benzer bir çalışma yaptığımızı ve bunu son Bitcoin halving’inden hemen önce gördüğüm en kötü çöküşlerden birinin izlediğini unutmayın,” dedi.  Ancak bahsedilen büyük çöküş, küresel piyasadaki erime ve Mart 2020’deki Covid karantinasının neden olduğu siyah kuğu olayından kaynaklanıyordu.  “Gerçek boğa piyasası başlamadan önce en az bir piyasa düzeltmesi daha görmek beni şaşırtmaz,” diye ekledi.  Bu kez, başa çıkılması gereken çok fazla jeopolitik gerilim ve ekonomik belirsizlik var, bu nedenle boğalar henüz hücum etmeye hazır olmayabilir.

Yüklü bir likidite kaybı olabilir

Trader Justin Bennett, son iki ayı piyasasının ikinci bir kapitülasyonla sona erdiği sonucuna vardı. “25 bin dolarlık bir likidite süpürmesini göz ardı etmeyin” diye ekledi. Bitcoin bugün daha fazla değer kazanmadan 41.600 dolar seviyesinde sabit kaldı. Sonuç olarak, toplam piyasa değeri 1,61 trilyon dolar civarında kaldı.  Ancak, altcoinler şimdiden geri çekilmeye başladı ve Salı günkü işlem seansında çoğunluğu kırmızı gördü. Yüksek sermayeli altcoinlerin çoğu gün içinde yüzde 1 ila 3 arasında düşüş yaşadı. Bununla birlikte, Solana’nın %7,2 ve Chainlink’in %5,8 düşmesi gibi bazıları daha büyük bir darbe aldı.  Dahası, altcoin piyasaları bu ralli sırasında Bitcoin’in gerisinde kaldı ve ancak 18 aylık konsolidasyonun ardından dirence ulaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x